„Šią vietą stengiuosi įrengti taip kokybiškai, lyg kurčiau savo namus“, – šyptelėjo Egmontas Bžeskas (43 m.). Ką šis žinomas prodiuseris, dailininkas ir šiaip linksmas žmogus keletą pastarųjų mėnesių susikaupęs daro LRT televizijoje?


Visos paslaptys pamažu aiškėja socialiniuose tinkluose, kuriuose atsiranda vis daugiau nuotraukų iš naujausio E.Bžesko projekto. Dailininko-grafiko diplomą turinčiam Egmontui patikėta sukurti naujos LRT Naujienų tarnybos laidų studijos dizainą, rašo „Lietuvos ryto“ žurnalas „TV antena“. Rezultatai, iš anksto žada jis, turėtų džiuginti ir stebinti. „Prieš pusantrų metų buvo naujos studijos įrengimo konkursas. Dalyvavau ir laimėjau. Tiesa, komisija sakė, kad kai kurios idėjos per modernios, bet praėjus tiek laiko gal taip neatrodo“, – juokėsi Egmontas. Jis pats yra dalyvavęs ne viename TV projekte, bet dar dažniau dirbęs užkulisiuose. E.Bžeskas skaičiuoja, kad studijų dizainą yra sukūręs kone šimtui įvairių TV kanalų laidų.

Tai, ką jau šį mėnesį turėtų pamatyti LRT žiūrovai, jis vis dėlto vadina vienu didžiausių ir svarbiausių savo darbų šioje srityje. „Dabartinę studiją jau tikrai atėjo metas pakeisti. Beje, ją aš irgi sukūriau – prieš devynerius metus. Įdomiausia, kad ji gal ir nedings iš eterio. Kiek žinau, yra minčių ją perkelti į Kauno redakciją. Jei tai nutiks, tos dekoracijos bus vertos rekordų knygos – kaip ilgiausiai šmėžuojančios ekrane. Nauja studija bus visiškai kitokia. Šiuolaikiška, žvelgianti į ateitį, moderni. Projektas – sudėtingas, nuo dekoracijų, naujos programinės įrangos iki režisieriaus pulto“, – pasakojo E.Bžeskas. Žiūrovams jis žada daug dalykų, kurie turėtų nustebinti. Pavyzdžiui, studijoje veiksianti trimatė įranga leis vaizduoti objektus erdvėje. Kartais žiūrovai turės įtempti akis, kad suprastų, ką mato – tikrą daiktą ar jo projekciją.

„Pavyzdžiui, iš ekrano galės iššauti gaublys ar įvažiuoti automobilis, ugnis degti, delfinai nardyti. Ir atrodys tikroviškai.

Dekoracijos irgi nebus kokie nors paprasti virtuvės baldai. Tai bus išmanieji daiktai, kurie per sekundę galės visiškai pakeisti formą, studijos vaizdą. Tai būtina – juk toje pačioje studijoje filmuojamos skirtingos laidos. Bus didelis LED ekranas – turbūt didžiausias TV laidų studijose Lietuvoje. Galima sakyti, tai bus net dvi studijos – viena skirta rimtesnėms žinių laidoms, kita – pavyzdžiui, laidai „Labas rytas, Lietuva“, kurioje yra ir pramogų. Pastarajai labai tiks korio formos dekoracija, kuri nušvis geltonai – medaus spalva, sukuriančia jaukumo įspūdį“, – entuziastingai aiškino E.Bžeskas. Įspūdingiausia naujiena, prie kurios laidų vedėjams gal net nebus labai lengva priprasti, – kameras netrukus valdys ne gyvi operatoriai, o važinėjantys robotai.

Filmavimas bus programuojamas kompiuteriu, o vedėjams teks priprasti, kad suklysti, į kurią kamerą reikia žiūrėti, bus negalima. „Robotas juk niekada neklysta, tad vedėjams tai bus šioks toks iššūkis. Tokie laikai – viskas kompiuterizuota.

Anksčiau studijai pats pjūklu pjaustydavau detales, virindavau jas, o dabar ir šį procesą kontroliuoja kompiuteris, kuriame viskas suprojektuota milimetro tikslumu“, – juokėsi E.Bžeskas. Nauja LRT studija – pirmas jo projektas Lietuvoje po ilgokos pertraukos. Egmontas keletą metų gyveno Ispanijoje, į kurią netrukus vėl grįš. Jis prisipažino susimąstantis, kurioje šalyje labiau norėtų gyventi. Ispanijoje jo veikla – renginių organizavimas. Pavyzdžiui, kurį laiką E.Bžeskas buvo atsakingas už programą viename populiariausių Tenerifės naktinių klubų. „Jis – žinomas visoje Ispanijoje. Klubas leido daryti beprotiškus dalykus, jame buvo daug teatro, mažai popso. Programoje dirbo ir šokėjai, gimnastai, aktoriai, akrobatai iš Lietuvos. Programa vyko keturis sykius per savaitę. Dabar vėl grįšiu dirbti su renginiais. Neslėpsiu – daugiau ir įdomesnių pasiūlymų šiuo metu turiu Tenerifėje, o ne Lietuvoje. Bet jų vėl atsiranda ir čia. Grįžau, žmonės šypsosi, šiluma širdį užlieja. Nežinau, kaip bus toliau“, – svarstė E.Bžeskas. Praeityje merginų grupę „69 danguje“ ir kitus populiarius projektus prodiusavęs vyras pastaruoju metu retai šmėžuoja žiniasklaidoje ir tvirtina, jog, kitaip nei anksčiau, dėmesio ir viešumos dabar visiškai nesiekia. Pernai paaiškėjo, kad jis skiriasi su žmona Reda, su kuria susilaukė dviejų dukterų. „Mes dar nesame oficialiai išsiskyrę. Nieko aš neieškau, esu pasinėręs į darbus, jaučiuosi savo vėžėse. Mano vaikai gyvena Lietuvoje, dėl to irgi norisi čia būti. Bet ne tik dėl to – juk čia tėvynė. Gyvendamas svetur nepatiri to džiaugsmo. Taip, ten karšta, gali vidury dienos į baseiną nerti, soliariumo nereikia. Bet čia – draugai, šeima ir viskas sava“, – sakė tarp dviejų šalių besiblaškantis kūrėjas.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/zmones/tv-antena/2017/02/12/news/is-ispanijos-sugrizes-egmontas-bzeskas-papasakojo-apie-nauja-gyvenimo-issuki-640705