Nuo ketvirtadienio LRT TV naujienų tarnyba pradeda transliuoti naujoje, išmanioje studijoje, kurioje važinėja dvi kameros-robotai bei galima rodyti virtualios realybės objektus. Jos dizaineris Egmontas Bžeskas sako, kad šioje studijoje net dekoracijos – išmanios. 

E. Bžeskas sako, kad menininkui sunku paaiškinti, kaip tiksliai atsiranda idėja, tačiau neslepia, kad su studija teko dirbti ilgai. 

„Buvo sukurtos gal penkios studijos versijos ir pasirinkta būtent ši. Buvo atmetamos visos idėjos, susijusios su aštriomis formomis. Čia matome lenktas linijas“, – sako dizaineris. 

Naujosios LRT studijos atutorius pasakoja, kad čia buvo integruota ir medžio, kuris prideda jaukumo.

„Panaudotas sumanusis korys, kuris išgraviruotas stikle ir gali keisti savo spalvas. Visa studijos dekoracija yra sukurta kaip protinga, ji turi savo protą, gali net atkartoti muzikos grojimą, šokti pagal ją“, – tikina E. Bžeskas. 

Jis atskleidė, kad studijos projektas sukurtas būnant Ispanijoje, Tenerifės saloje. „Galbūt todėl ji tokia ryški, šviesi“, – svarsto E. Bžeskas. 

Techninės pusės autorius – LRT Inovacijų vadovas Arnas Zuikis. Jis prideda, kad šioje studijoje esama ir itin aukštos raiškos ekranų bei viena geriausių pasaulyje orų rodymo sistemų. 

Pilnas staripsnis :

https://www.lrt.lt/naujienos/tavo-lrt/15/163668/e-bzeskas-naujoje-lrt-studijoje-ismanios-net-dekoracijos